Unikalny tekst

„Rozdarte serce”

Autor: Lena M. Bielska

Cykl: „Bellomo” (tom 1)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 344

Data wydania: styczeń 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Pierwszy tom mafijnego romansu z cyklu „Bellomo”. Udany, wciągający debiut. Dużym zaskoczeniem jest kreacja głównego bohatera.  

       „Rozum i tak przegrałby walkę z sercem.”

Eve i Vito poznali się przez zupełny przypadek. Ta wpadła na niego i oblała kawą, w ramach przeprosin zgadza się przyjąć zaproszenie na kolejną. Ich znajomość dość szybko nabiera rumieńców.  Ona nie ma pojęcia, kim tak naprawdę jest ten pewny siebie, emanujący siłą i władzą facet. Vito zaś, jest coraz bardziej zafascynowany Eve. Ta dziewczyna jest jak magnes, zupełnie różni się od kobiet, z którymi do tej pory miał do czynienia. Vito pochodzi ze świata przesiąkniętego przemocą i brutalnością. Umiejętnie potrafi stwarzać pozory przyzwoitego człowieka, jako nowojorski biznesmen. I tak właśnie początkowo odbiera go Eve. Już wkrótce ich relacja mocno się zmienia. On wciąga ją w niebezpieczną grę, w której ona nie chce brać udziału.

Rozum mówi jedno, serce drugie. Jak i co wybrać? Akcja powieści stopniowo nabiera tempa. Fabuła ukazuje pokomplikowane relacje międzyludzkie, a w tle złowieszcza mafia. Autorka pisze lekko, płynnie, czytanie od początku do końca było przyjemnością. Jest szczerze i z temperamentem, chociaż trochę przeszkadzały mi zbyt długi opisy. Ciekawie ukazani bohaterowie, to niejednoznaczne, złożone osobowości, każdy z nich ma za sobą trudną, mroczną przeszłość. Nic nie jest takie nam się początkowo wydaje. Pani Lena stopniowo buduje napięcie i niepokój. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy Eve i Vito – znamy ich myśli, wewnętrzne rozterki, to jak postrzegają otaczający ich świat, do czego dążą. Do obojga poczułam sympatię. Eve to ciepła, charakterna z zadziornym pazurem dziewczyna. Były chwile, gdy jej niezdecydowanie mocno irytowało. Vito jest szefem mafii, to brutalny mafioso, który potrafi być czuły, łagodny i wyrozumiały. Momentami taki słodki misiek, któremu niespodziewanie przytrafiła się mu Eve. Dziewczyna wniosła w jego życie świeżość i na dobre wkradła się w jego serce. Staje się jego „nietykalną” w tym świecie to bardzo dużo znaczy. Przeciwieństwa, które przyciągają się z ogromną siłą. Dokąd ich to zaprowadzi?

     „To była przeszłość, do której nie mogłam wracać. Nie mogłam, nie chciałam. Najchętniej bym o niej zapomniała”.

Mafia, trudny, brutalny świat, który rządzi się swoimi prawa. Szacunek dla kobiet, rodziny, wzajemne wsparcie i zrozumienie. Głęboko ukrywane tajemnice z przeszłości mają duży wpływ na teraźniejszość. Prawda boli i zaskakuje. Brak szczerości, zaufania, niepewność. Dylematy, jak wyjść obroną ręką z trudnej sytuacji. Realne niebezpieczeństwo, kłamstwa, niedopowiedzenia.  Wzajemna fascynacja, pożądanie, miłość.

Wciągający mafijny romans, ciekawy pomysł i wykonanie. Z jednej strony dość przewidywalna, a z drugiej intrygująca niespodzianka. Czekam na kontynuację, autorka ma ogromny potencjał. Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Polecam, szczególnie fanom mafijnych klimatów.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response