Unikalny tekst

“Syn mafii”

Autor: Samanta Louis

Cykl: „The Costello family” tom 1

Wydawnictwo WasPos

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 244

Data wydania: 24.03.2020 r.

Kolejny intrygujący i wciągający romans mafijny. Brutalność, niebezpieczeństwo, seks, narkotyki to świat, w który wkroczysz biorąc do ręki pierwszy tom tej zaskakującej serii.

        „Tam, gdzie jest cicho, po kątach czai się zło”.

Audrey od lat obraca się w mafijnym świecie, próbuje w nim przeżyć. Do ukrycia ma bardzo dużo, jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby jej tajemnica nie ujrzała światła dziennego. Pracuje w nocnym klubie ze striptizem, od lat jest kochanką bezwzględnego mafioza. Jest silną, odważną zdeterminowaną kobietą, która, na co dzień zmuszona jest do walki o przetrwanie, która chroni swój największy skarb. Jest też pełna sprzeczności i wewnętrznych wątpliwości. Doskonale potrafi zamaskować swój strach i niepokój. Ma w sobie zadziornego pazura, który daje o sobie znać w najmniej spodziewanych momentach. Nie zawsze rozumiałam motywy jej postępowania.

        „Przeszłość, wróciła moje ciało wyczuło mężczyznę zakorzenionego w mym sercu”.

Salvatore Costello to syn bosa mafii. Jego przyszłość związana jest niepodzielnie z mafią. Odciąć go od przeznaczenia może tylko śmierć. Sal jest bardzo pewnym siebie, niebezpiecznym i bezwzględnym człowiekiem. Wyszkolonym na przywódcę i zabójcę. Nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Kiedyś, jako mody chłopak związany był z Audrey, pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia zastawił ją, porzucił i zniszczył ich miłość. Dziś po ośmiu latach, chce odzyskać to, co według niego jest jego – Audrey i jej skarb. Jak zareaguje Audrey na jego nagłe i nieoczekiwane pojawienie się? Co z tego wyniknie? Czy zraniona kobieta da mu drugą szansę?

Akcja toczy się bardzo szybko, jest brutalna i intrygująca. Fabuła krąży wokół głównych bohaterów i dotyka wzajemnych zależności i powiązań, jakie obowiązują w mafijnym świecie – ich świecie. Ich kodeks jest „święty”, nikt i nic nie może go zmienić, a niesubordynacja grozi natychmiastową śmiercią. Autorka ma bardzo przyjemne i lekkie pióro. Czytając miałam wrażenie, że udało jej się wniknąć w struktury mafii 🙂 Jest bardzo realnie, szczerze, obrazowo, bez zbędnego słodzenia, brak litości i okrucieństwo powala. Nie ma mowy o nudzie! Ciekawie wykreowani główni bohaterowie, ich skomplikowane osobowości, zależności, brak skrupułów i nieprzebieranie w środkach w realizacji zamierzeń. Nie wszystkich polubiłam, nie dało się. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy Audrey i Sala. Dzięki czemu mamy doskonały wgląd w ich myśli i serca. Widzimy, co jest dla nich ważne, czym się w życiu kierują i z czym zmagają. Razem tworzą dość specyficzną i wybuchową mieszankę. A temu wszystkiemu towarzyszy pełne napięcia pożądanie, fascynacja i pikantne opisy seksu.

Pożądanie, miłość, zranione uczucia wystawione na niejedną próbę. Przeszłość, która łączy i wymusza trudne decyzje. Tajemnice, niedopowiedzenia, brak szczerych rozmów. Wymaganie bezwzględnego posłuszeństwa, bez prawa głosu, czy sprzeciwu. Zatrważający i pełen nieludzkiego okrucieństwa świat mafii. Brutalne morderstwa, wyrafinowanie, narkotyki, prostytucja, nielegalne interesy. Niebezpieczny i bezwzględny świat, z którego nie ma ucieczki.

Klimatyczna i emocjonalna lektura, taka na jeden wieczór. Nie znajdziecie w niej delikatności, czy słodkich wyznań. Wszechobecna dominacja i walka o przetrwanie. Zakończenie zostawiło mnie w kompletnym zawieszeniu, czekam na kolejną część. Za książkę dziękuję Wydawnictwu WasPos. Jeżeli lubicie intrygujące romanse mafijne, to ta książka jest dla Was idealną pozycją. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response