Unikalny tekst

„Ukochany pacjent”

Autor: J. C. Greene

Wydawnictwo Muza

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 320

Data wydania: maj 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Powieść bardzo intensywna. Ukazuje trudne relacje międzyludzkie w całej okazałości.   

     „Poznałam niewyobrażalny ból i smak upokorzenia. Odkryłam w swojej duszy mroczne zakamarki…”

Jedna decyzja i nasze życie diametralnie się zmienia. Tak właśnie było z Luizą. Młodą, pozytywnie nastawioną do świata i ludzi lekarką, szanowanym chirurgiem. Jej mąż porusza się na wózku inwalidzkim, to były policjant. Jej życie wypełnione jest pracą, ktoś musi zarobić na kosztowną rehabilitację i leczenie męża. Aby zdobyć pieniądze zaczyna współpracować z przestępcami.  Pacjent, którym musiała się zająć, przewrócił jej świat do góry nogami. Jest on niebezpiecznym gangsterem, któremu się nie odmawia. To pewny siebie, brutalny, przyzwyczajony do bezwzględnego posłuszeństwa facet. Wywarł na Luizie ogromne wrażenie, całkowicie zawrócił jej w głowie. Zostaje uwikłana w mafijny świat. Czy będzie istniała możliwość odwrotu?

      „Przy nim wszystko przestawało się liczyć”.

Życie bywa nieprzewidywalne i często nas zaskakuje. Akcja powieści toczy się dynamicznie i intryguje. Fabuła dotyka pokomplikowanych relacji międzyludzkich, a w tle niepokojąca przeszłość naszych bohaterów i bezwzględne oblicze mafii. Autorka pisze lekko, przyjemnie. Jest niejednoznacznie i dosadnie. Ciekawie ukazani bohaterowie, silne, charakterne, złożone osobowości. Nie zawsze potrafiłam zrozumieć ich motywy postępowania. Eliza, patrząc z boku wydaje się być szczęśliwą, spełnioną kobietą. Pozory… Pod płaszczykiem poukładanego życia, nad którym jak się wydaje idealnie panuje, kryje się chaos, strach i niepewność. Jest zbyt łatwowierna, chwilami wręcz naiwna. Leo to chodząca zagadka, pełen sprzeczności, bezwzględny gangster, który ma wobec pani doktor pewne zamiary. I Paweł funkcjonariusz CBŚ…

Gwałtowne zwroty akcji powodują, że nie ma mowy o nudzie. Intrygi, niedopowiedzenia, na każdym kroku kłamstwa, brak szczerości. Tak naprawdę nie wiadomo, kto w tym wszystkim jest wrogiem, a kto przyjacielem. Bardzo dużo sprzeczności, które wzbudzały we mnie mieszane odczucia. Kipi od wzajemnej fascynacji, pożądania, namiętności i pikantnego seksu. Czy lekarz, specjalista w swojej dziedzinie, może nie zauważyć kalectwa swojego męża? Nie wiem, trochę to dziwne… Ale to fikcja literacka, a tutaj wyobraźnia autora ma pole do popisu. Mafia i jej niebezpieczne, brutalne oblicze.

Lekki, niewymagający romans mafijny. Trochę chaotyczny, pomimo tego czytanie było przyjemnością i ciekawą odskocznią od codzienności. Zakończenie bardzo zaskakuje. Autorka ma spory potencjał, mam nadzieję, że niejednokrotnie nas jeszcze zaskoczy. Czego jej bardzo życzę. Za książkę dziękuję wydawnictwu Muza. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response