Unikalny tekst

„Wybrać miłość”

Autor: Małgorzata Lis

Seria: „Opowieści z wiary”

Wydawnictwo: eSPe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron 464

Premiera już 7 czerwca 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Poruszająca, wnikliwa, mądra opowieść o szukaniu swojego miejsca w życiu,o miłości, cierpieniu i nadziei.    

       „Prawdziwa miłość daje wolność, choć nierzadko wybory tych, których kochamy bardzo nas bolą.”

Poznajemy Kubę, młodego pełnego zachłanności na życie chłopaka. Jest najmłodszy z czwórki rodzeństwa, rodzice bardzo by chcieli, aby chłopak został księdzem, umiejętnie nakierowują go w tę stronę. Rodzina Kuby jest głęboko wierząca, on sam coraz częściej myśli, że został obdarzony powołaniem. Przypadkowo podsłuchana rozmowa rodziców burzy jego spokój. Ma też plan awaryjny, myśli architekturze. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się Olga, dziewczyna, która wyznaje zupełnie inne wartości niż Kuba, została inaczej wychowana. Całkowicie wdarła się w jego myśli i serce. Jak dalej potoczy się ich relacja, kogo wybierze Kuba? Koniecznie sprawdźcie, warto!  

     „Nie da się w pełni zrozumieć drugiego człowieka, jeśli nie przeżyje się jego życia, a to przecież niemożliwe.”

Czasami trudno jest nam się rozeznać w naszych emocjach, pragnieniach. Jaką ścieżkę życia obrać? Dla młodego, niezdecydowanego człowieka, którym targają wątpliwości, jest to tym bardziej trudne. Akcja powieści toczy się swoim rytmem, niesie ogromne, często sprzeczne emocje. Fabuła dotyka skomplikowanych relacji międzyludzkich, trudnych decyzji i ich konsekwencji. Autorka z dużą wnikliwością i empatią pokazuje wewnętrzne rozterki i zmagania, jakie dotykają naszych bohaterów. Pani Małgorzata ma bardzo przyjemny, lekki, barwny, płynny styl. Czytanie pomimo poruszanych trudnych tematów, od początku do końca było przyjemnością. Czuć szczerość i realizm opowiedzianej historii. Ciekawie ukazani bohaterowie, to zwykli ludzie, jakich mijamy w naszej codzienności. Kuba od początku skradł moje serce, później było trochę gorzej, chociaż to, co go spotyka jest straszne. Chłopak miota się w swoich decyzjach, raniąc innych. Olgę polubiłam od razu, niesamowita, szczera, serdeczna, nieśmiała dziewczyna. Początkowo jest bardzo negatywnie nastawiona do Kuby, ma za sobą kilka przykrych doświadczeń. Nie chce się angażować, ponownie cierpieć. Kuba zafascynowany dziewczyną nie odpuszcza. Czy jednak da jej to, czego pragnie, co obiecywał? Uwagę zwraca postać Kamila, przyjaciela Kuby, to inteligentny, wrażliwy młody mężczyzna, który został księdzem. Próbuje wspierać Kubę w jego decyzjach.

    „Miał wrażenie, że Bóg go oszukał i odebrał prawdziwe szczęście”.

Trudne decyzje i ich konsekwencje. Miłość i jej różne oblicza. Wiara, która podczas trudów życia zostaje zgubiona. Nadzieja, która delikatnie iskrzy nieśmiałym blaskiem. Ocenianie innych po pozorach. Miłość rodzicielska, nasze dzieci są nam dane tylko na chwilę, później muszą wejść na swoją życiową ścieżkę. I nie ważne, że popełniają błędy, my mamy służyć radą, być wsparciem w trudnych chwilach. Nigdy nie powinniśmy, narzucać im własnej woli, czy naszego wyobrażenia ich życia! Sama jestem matką, wiem, jakie to wszystko czasami bywa trudne. Dramatyczny w skutkach wypadek, który odbiera nadzieję, całkowicie zmienia życie. Jego konsekwencje będą ponoszone już zawsze. Smutek, niepewność, ból, żal. Wiara do Boga, który daje nam wolny wybór, zostaje mocno nadszarpnięta. Czy uda się ją odzyskać? Czy można iść na układ z Bogiem?  

Pięknie opowiedziana, poruszająca historia, chwyta za serce, nie pozostawia obojętnym. Daje nadzieję i niesie mądry przekaz. O miłości, cierpieniu, trudnych decyzjach, nadziei i wierze do Boga. Za książkę dziękuję wydawnictwu eSPe. Bardzo polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response