Unikalny tekst

„Wybrana przez niego”

Autorka: Agnieszka Brückner

Cykl: „Rodzina Santo” (tom 1)

Wydawnictwo: NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 370

Data wydania: czerwiec 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Moje kolejne bardzo udane spotkanie z Autorką. Mafijny świat, aranżowane małżeństwo i uczucie, które przychodzi dość niespodziewanie.

     „Przychyl jej gwiazdkę z nieba, jeśli będzie trzeba, bo ona jest niczym anioł zesłany na ziemię specjalnie dla ciebie.”

Melody to pełna zachłanności na życie młoda kobieta. Swój czas dzieli między studia i pasję jaką jest balet. Dziewczyna jest bratanicą mafijnego bossa, jednak mafijny świat nie jest jej znany. Przypadkowe spotkanie Domenico – syna bossa nowojorskiej mafii, burzy jej spokój i naznacza jej dalszy los. Mężczyzna ma zamiar ją poślubić, czym chce uzyskać bezpieczeństwo i sojusz. Domenico jest brutalem i mordercą, jednak zapewnia Melody, że nigdy jej nie skrzywdzi. Młodzi spędzają ze sobą coraz więcej czasu, zaczynają się poznawać. Oboje z niecierpiętliwością czekają na noc poślubną. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli. W dniu ślubu Melody zostaje porwana…

     „Wybrałem ją do ważnej roli. Zmusiłem wręcz, by została moją Królową. I niech mnie licho, jeżeli nie zrobię wszystkiego, co w mojej mocy, by tego nie żałowała.”

Kto porwał dziewczynę? Czy Domenico zdoła ją uratować? Akcja powieści toczy się dynamiczne i intryguje. Fabuła ciekawie utkana, ukazuje pokomplikowane relacje międzyludzkie, a w tle groźna mafia i jej wzajemne zależności. Autorka ma bardzo lekki, płynny, naturalny styl. Z łatwością i wnikliwością potrafi oddać emocje, wewnętrzne rozterki, porywy serca jakie są udziałem naszych bohaterów. A ci ciekawie ukazani, są niedoskonali, autentyczni, charyzmatyczni. Melody i Domenico do obojga poczułam nić sympatii, z całego serca im kibicowałam. To z ich perspektywy toczy się narracja, dokładnie widzimy co im w duszy i sercach gra. Ona z wyglądu wydaje się być bardzo delikatna, krucha, potulna i uległa we wszystkim. Nic bardziej mylnego, kiedy trzeba pokazuje swoją siłę, jest odważna, silna, zdeterminowana. On charyzmatyczny, inteligentny, ma swoje zasady, którymi się kieruje. Często miałam wrażenie, że to człowiek o dwóch twarzach, brutalny mafioso i jednocześnie, czuły, opiekuńczy, troskliwy mężczyzna. Jak każdy popełnia błędy. Razem zaczynają tworzyć zgrany duet.

Między naszą parą wibruje od narastających emocji. Ich relacja nabiera rumieńców, dogadują się, są ze sobą szczerzy, dobrze im ze sobą. To rzadkość w mafijnym świecie, w którym dominuje żądza władzy, pieniądze, zmierzanie do wyznaczonego celu nie patrząc na koszty, w tym ludzkie życie. Aranżowane małżeństwo, które ma być gwarancją pokoju. Czy w tym wszystkim można mówić o miłości? Pochodzą z zupełnie różnych światów, inaczej postrzegają codzienność, a jednak bardzo pragną się dogadać, chcą, aby ich małżeństwo było udane. Kłótnie, nieporozumienia, jednak uczucie staje się coraz silniejsze. Trudne decyzje i ich konsekwencje. Intensywne treningi, walka z własnymi słabościami, poleganie tylko na sobie. Siła, oddanie i wzajemne wsparcie w rodzinie. Tajemnice, niedopowiedzenia, intrygi, rosnący niepokój.

Wciągająca od pierwszych stron, intrygująca, niespokojna, chwilami brutalna, pikantna i zabawna historia. Tajemnice, niebezpieczeństwo i coraz silniej dochodzące do głosu uczucia. Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Serdecznie polecam.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response