Unikalny tekst

“Zapomnij o mnie”

Autor: Roma Nowicz

Wydawnictwo Videograf

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans, erotyk

Liczba stron: 320

Data wydania: 18.06.2019

Kolejny udany debiut. Książka wciąga, przykuwa uwagę, czytanie było dużą przyjemnością. “Zapomnij o mnie” to bardzo wymowny tytuł, sporo wyjaśnia i sugeruje. Jest to erotyk połączony z dobrą obyczajówką i szczyptą sensacji. 

    “Dzika, niepohamowana żądza dopadała ich niekiedy w dziwnych miejscach i sytuacjach. Byli jak narkomani”.

Roma Nowicz  pracuje jako pedagog. Ognistym temperamentem, jak przystało na pół-Włoszkę mogłaby obdarzyć kilka kobiet. Podczas wieczornego biegania obmyśla pomysły na kolejne powieści.

Głównym bohaterem jest Marco Antonelli, poznajemy go w momencie, gdy ponownie po latach, stał się bogaczem i pała żądzą zemsty. Chce się zemścić na ludziach, którzy jemu i jego rodzinie wyrządzili wiele zła. Marco snuje swą opowieść, często wraca do przeszłości. Widzimy go jako młodego chłopaka. Jego ojciec był wtedy bardzo zamożnym człowiekiem. Ma przyjaciół, używa życia na wszystkie możliwe sposoby. Często krzywdzi innych. W pewnym momencie zakochuje się z wzajemnością. Ta miłość jest jego wybawieniem, wszystko od teraz się zmienia. Jego ukochana to Gina Serano, piękna, zmysłowa, urocza dziewczyna. Stają się dla siebie całym światem. Ich miłość jest bardzo burzliwa i gwałtowna. Towarzyszą jej częste wybuchy zazdrości, kłótni i gorący seks. Jego ojciec bankrutuje, wkrótce popełnia samobójstwo, a Gina go zostawia. Jego świat w jednej chwili rozpada się jak domek z kart. Nic już nie będzie takie samo. Czy Marco podniesie się po takim ciosie? Lata płyną a on wciąż nie potrafi zapomnieć o Ginie. Nie potrafi związać się z żadną inną kobietą na dłużej, a ma ich dużo, bardzo dużo.

    “Związek z nią był jedynym na czym mu zależało w życiu, które tak nagle przewróciło się do góry nogami. Gina Serano była wszystkim. Latem i zimą. Słońcem i księżycem. Całym jego życiem”.

Akcja książki toczy się szybko i zaskakuje. Fabuła wciąga i przykuwa uwagę. Autorka pisze bardzo lekko, ciekawie i emocjonalnie. Bohaterowie mocno i wyraźnie wykreowani. Są to postacie bardzo barwne, złożone, ich losy wzbudziły moje zainteresowanie. Opowieść snuta jest z perspektywy Marco, przez co mamy dokładny i swobodny wgląd w jego myśli, serce i uczucia. Jest to facet, którego polubiłam, ale dopiero z czasem. Jego powroty do przeszłości, dają nam możliwość zajrzenia w jego przeszłość, zobaczyć co spowodowało, że jest taki, jaki jest. Obserwowałam jego zmaganie z samym sobą, ze wspomnieniem o Ginie.  

    “Zemsta niekiedy zaślepia i zbyt mocno zaburza trzeźwe myślenie…”

Nie jest to typowy erotyk, ta książka dała mi o wiele więcej. Znajdziemy tu całkiem sporo dobrej obyczajówki i wątki sensacyjne. Jest to opowieść nasycona prawdziwą miłością, taką, która zdarza się raz na całe życie. Żądza, która zasłania wszystko inne, nie daje o sobie zapomnieć. Namiętność, która spala, pobudza zmysły i ciągle jej mało. Sceny erotyczne są obecne w całej opowieści. Pani Roma ukazała je w całej okazałości, bez zahamowań, mocno, dosadnie, pikantnie, momentami brutalnie. Ta miłość jest pełna pożądania, uniesień, jest zaborcza i zachłanna. Ale i bardzo bolesna, zdradzona, pozbawiona złudzeń. Jakie to wszystko pokomplikowane. Bo czy można kogoś, od tak wyrzucić z serca, zapomnieć?

    “Jego ukochana, która okazała się interesowną suką”. 

W opowieści autorka porusza bardzo bolesne i smutne problemy. Mamy samobójstwa, zazdrość, która niszczy wszystko co dobre, przyjaźń, zaślepienie, szukanie zapomnienia, zastraszenie, przemoc. Żądza władzy i bogactwa. Szantaż, rodzinne tajemnice, niedomówienia. Chęć zemsty, która staje się celem w życiu. Opowieść o trudnych wyborach, które wpływają na całe życie.

Książa wywarła na mnie duże wrażenie, w pewien sposób rozumiałam głównego bohatera i z całego serca mu kibicowałam. Jest to historia bardzo złożona, momentami romantyczna, bolesna i smutna. Bywały również chwile nerwowego napięcia i oczekiwania na to co nam jeszcze zgotuje autorka. Bardzo mi się podobała, przeczytałam z dużą przyjemnością, dostarczyła mi wielu emocji. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Videograf, była to ciekawa przygoda i wędrówka w głąb ludzkiego serca. Serca, które pokochało raz na całe życie. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response