Unikalny tekst

„Zemsta Castillo”

Autorka: Agnieszka Brückner

Cykl: Zemsta Castillo (tom 2)

Wydawnictwo: NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 366

Data wydania: sierpień 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Bardzo udana, wciągająca, emocjonalna kontynuacja. Dalsze niepokojące losy Evy i Ivo z powieści „Zemsta Kruka.”

      „Razem poradzimy sobie ze wszystkim. Razem, bo tylko tak jesteśmy niepokonani.”

Z przyjemnością i ciekawością kolejny raz przeniosłam się do świata wykreowanego przez Autorkę. Eva i Ivo – czas jaki spędzają ze sobą, szczere rozmowy coraz mocniej zbliżają ich do siebie. Tworzy się między nimi silna więź oparta na zaufaniu i szczerym uczuciu. Eva postanawia opowiedzieć Ivo przez co przeszła, jaką drogę musiała pokonać by zostać Krukiem. Nie są to miłe wspomnienia, razem postanawiają zemścić się na byłym oprawcy Evy, opracowują plan. Ivo, czuje palącą chęć zemsty, mężczyzna nie cofnie się przed niczym, by krok po kroku zrealizować ich wspólny plan. Szukając wsparcia, wraca się do Mędrca Komisji Cosa Nostry, przedstawia mu historię życia Evy. Ten poruszony historią kobiety, postanawia udzielić pomocy zakochanym. Razem dopracowują szczegóły planu, który pozwoli przejąć im władzę. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli.

      „Machina ruszyła i jest za późno, żeby ją zatrzymać. Jedyne, co możemy, a raczej, co musimy, to podejść do zemsty z głową, żeby historia nie zatoczyła koła.”

Zaplanowana zemsta, plan prawie idealny, czy uda im się go zrealizować? Akcja powieści toczy się dynamiczne i intryguje. Fabuła ciekawie utkana, ukazuje pokomplikowane relacje międzyludzkie, a w tle groźna mafia. Autorka ma bardzo lekki, płynny, naturalny, pikantny styl. Z łatwością i wnikliwością oddaje emocje, wewnętrzne rozterki, porywy serca jakie są udziałem naszych bohaterów. A ci ciekawie ukazani, są niedoskonali, autentyczni, charyzmatyczni. Eva i Ivo do obojga poczułam sympatię, z całego serca im kibicowałam. Ona ma w sobie ogromną siłę, jest odważna, pewna siebie, niedościgniona w tym co robi. On charyzmatyczny, inteligentny, honorowy mafioso, dla niej jest wstanie poświęcić wszystko. Razem zaczynają tworzyć zgrany i jednocześnie wybuchowy duet, uzupełniają się nawzajem.

Między naszą parą wibruje od narastających emocji. Ich relacja nabiera rumieńców, staje się bardzo intensywna, pasują do siebie, są ze sobą szczerzy. Dopracowują plan zemsty i przejęcia władzy. Jednak los ich nie oszczędza, przed nimi niejedna ryzykowna próba. Będą musieli udowodnić sobie lojalność i miłość. Czy im się uda?

Mafijny, brutalny świat, w którym dominuje żądza władzy, pieniądze, zmierzanie do wyznaczonego celu nie patrząc na poniesione koszty, w tym ludzkie życie. Wyrachowanie, tortury, śmierć, zemsta, która staje się siłą napędową do działania. Intrygi, tajemnice, niedomówienia, kto jest wrogiem, a kto sojusznikiem?

Wciągająca od pierwszych stron intrygująca, intensywna, nietuzinkowa historia, bardzo udana kontynuacja. Czytanie od początku do końca było przyjemnością i sporą niespodzianką. Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe, z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Serdecznie polecam całą serię.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response