Unikalny tekst

„Życzę mu śmierci”

Autor: Matt Witten

Tłumaczenie: Urszula Gardner

Wydawnictwo Kobiece

Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Liczba stron: 368

Data wydania: kwiecień 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Przykuwający uwagę, poruszający dramat psychologiczny oparty na prawdziwych wydarzeniach.

     „Dam radę. Nauczę się żyć z tym bólem, powtarzała sobie, a potem znienacka się załamała.”

Dla Susan Lentigo wraz ze śmiercią ukochanej córki Amy życie całkowicie się zawaliło i skończyło… Jej dziecko zostało porwane, zgwałcone i zamordowane, pomimo upływu czasu – mija prawie dwadzieścia lat – kobieta nie jest wstanie pogodzić się z tragedią jaka ją dotknęła. Zbliża się dzień egzekucji człowieka, który zamordował jej dziecko. Wspierana przez przyjaciół zdobywa pieniądze, aby udać się na miejsce egzekucji oddalonej od miejsca zamieszkania setki kilometrów. Kobieta ma nadzieję, że w końcu uda jej się odzyskać wewnętrzny spokój i pogodzić ze stratą. Podróż nieco się komplikuje, rodzą się nowe podejrzenia, które wskazują, że skazany człowiek może być niewinny. Co zrobi Susan, czy ogarnięta chęcią zemsty, dopuści do siebie myśl, że może zostać skazany niewinny człowiek?

      „Może faktycznie ogarniało ją szaleństwo? Wiele by dała, aby tak było. Ale nic nie mogło jej powstrzymać od poznania prawdy.”

Co może czuć matka, której dziecko zostaje zamordowane? Przerażające… Akcja powieści toczy się swoim rytmem i niezmiennie intryguje. Fabuła ciekawie poprowadzona, dopracowana w każdym szczególe, niesie spore emocje i ukazuje determinację kobiety, której zawalił się cały świat. Stopniowo budowane napięcie wzrasta wraz z rozwojem wydarzeń. Autor pisze lekko, płynnie, naturalnie z łatwością, wnikliwością oddaje emocje jakie stają się udziałem naszej bohaterki. Ciekawie, autentycznie ukazani bohaterowie, różne osobowości, nie wszystkich polubiłam, nie dało się.  Susan dotknęła największa tragedia jaka może spotkać matkę, pomimo upływu lat zrozpaczona i zdesperowana nie może pogodzić się ze śmiercią jedynego dziecka. Nosi w sobie ogromny ból, wciąż na nowo przeżywa stratę, walczy ze wszystkich sił, nie poddaje się. Zrobi wszystko, aby Potwór, który skrzywdził jej córeczkę dostał to na co zasługuje.

Dramat, który rozgrywa się na naszych oczach i rodzina, która nie przetrwała próby czasu. Chęć zemsty, którą przysłania wszystko inne. Osobista tragedia całkowicie wszystko zmienia. Wydaje się, że Susan nie ma już nic do stracenia, wszystko co było dla niej najważniejsze, stanowiło sens istnienia obróciło się w niebyt. Jak znaleźć sens życia, gdy straty ból trawi od środka? Przejmujące poczucie bezradności, nienawiść, depresja. Ogromne poświęcenie i chęć odkrycia prawdy. Liczne niewiadome i poruszające fakty, które stopniowo wychodzą na jaw, bardzo niepokoją. Opieszałość śledczych. Niepokojące dylematy moralne.

Wciągający, mocny, szokujący i jednocześnie przygnębiający dramat rodzinny. Czyta się szybko, emocje mocno targają, chwyta za serce, wywołuje niemoc. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło i wzbudziło mieszane odczucia. Za książkę dziękuję wydawnictwu Kobiece. Serdecznie polecam.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response