Unikalny tekst

„Narzeczona na dłużej”

Autor: Monika Serafin

Cykl: „Narzeczona” (tom 2)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 290

Data wydania: wrzesień 2020 r.

Udana, wyczekiwana przeze mnie kontynuacja. Autorka prowadzi nas przez życiowe perypetie naszych bohaterów nie szczędząc im zawirowań losu. Bardzo przyjemny romans.

        „Czy można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało?”

Po ostrej wymianie zdań rozstali się. Mackenzie nie jest już asystentką Quintena, złożyła wypowiedzenie i odeszła. Nie jest jej łatwo, na nowo musi poukładać sobie życie, znaleźć pracę, zorganizować opiekę nad siostrzenicą. Odnawia dawną znajomość z liceum, facet jest nią bardzo zainteresowany. Jednak najgorsza i najbardziej dotkliwa jest tęsknota za byłym szefem. A ten po pierwszej porażce, szuka zapomnienia w łóżku byłej kochanki. Bardzo chciałby wymazać Mac ze swojej pamięci, niestety czy tego chce czy nie, wszystko kojarzy mu się z ukochaną. Nic nie jest wstanie zapełnić dotkliwej pustki, jaką po sobie zostawiła. Czy tych dwoje dojdzie w końcu do porozumienia?

Brak szczerej, spokojnej rozmowy spowodował cały szereg złych wydarzeń. A tak niewiele potrzeba, aby się dogadać. Urażona duma jest złym doradcą. Akcja powieści toczy się dynamicznie, fabuła niesie emocje i ukazuje pokomplikowane relacje naszej „wybuchowej” pary. Styl autorki lekki i przyjemny, dobrze się czytało. Bohaterowie ciekawie wykreowani, trudne, złożone osobowości, pojawiają się nowe postacie. Narracja toczy się naprzemiennie z perspektywy Mac i Quintena. Doskonale znamy ich myśli, uczucia, widzimy, dlaczego postępują tak, a nie inaczej. Obydwoje próbują zapomnieć o sobie nawzajem, szukają pocieszenia z innymi partnerami, jednak nie potrafią. Coś ich niesamowicie do siebie przyciąga. Wzajemna fascynacja, pożądanie, miłość. Na uwagę zasługuje Jade – siostrzenica Mac, bystra dziesięciolatka, chwilami wydaje się być mądrzejsza od naszej pary 🙂

Odtrącenie, brak szczerych rozmów, zapatrzenie we własne ego. Skomplikowane relacje międzyludzkie. Trudny, dominujący charakter Quintena niczego mu nie ułatwia. Były chwile, że zachowywał się jak rozkapryszony chłopiec, a nie dorosły mężczyzna. Kto pierwszy wyciągnie rękę na zgodę? Czy trwanie w uporze okaże się dobrym rozwiązaniem? Piękno przyjaźni, silne więzi rodzinne. Dylematy, walka z samym sobą, stawianie czoła trudnej rzeczywistości. Powieść ukazuje, że warto dawać drugą szansę.

Przyjemna, lekka, nieskomplikowana, romantyczna historia. Muszę przyznać, że pierwsza część porwała mnie zdecydowanie mocniej. Zakończenie dość przewidywalne, jednak wywołało mój szczery uśmiech. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Polecam, miła chwila relaksu gwarantowana 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

  1. Na relaks i oderwanie się to pewnie fajna książka. Ja nie często jednak po takie sięgam. No i w tym wypadku nie znam pierwszej części. Ważne, że Tobie przyjemnie się czytało.

Leave a Response