Unikalny tekst

“I like you, Hype boy”

Spread the love

Autorka: Julita Sarnecka

Wydawnictwo: Filia

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 464

Data wydania: sierpień 2024 r.

   Romans, który czyta się szybko i przyjemnie. Kultura koreańska jest mi mało znana, biorąc do ręki tę książkę, miałam nadzieję, że dowiem się o niej czegoś więcej. I tak, była to ciekawa podróż w nieznane.

    “Biła od nich jakaś magia, która czarowała każdego, kogo napotykali na swojej drodze”.

   Sana mieszka z rodzicami w Nowym Jorku, jest stażystką w redakcji. Biegle włada językiem koreańskim, co pomaga jej zdobyć zlecenie na napisanie artykułu o najpopularniejszym zespole k-popowym na świecie – TBT. Dziewczyna czuje, że to jej szansa, niestety nie wszystko idzie po jej myśli. Warunkiem dostania zlecenia, jest konieczność przeprowadzenia się na jakiś czas do Korei i zamieszkanie z członkami zespołu, który właśnie przygotowuje się do trasy koncertowej. Pełna wątpliwości podejmuje decyzję, niebawem jej życie znacząco się zmienia. 

      “Nie, pytam o to, czy chciałabyś żyć w ciągłym blasku fleszy. Na każdym kroku być ocenianą. Za ubiór, za włosy, za nieperfekcyjny uśmiech. Za wszystko”.

   Zaintrygował mnie opis, tym bardziej że wcześniej podczas czytania nie spotkałam się z podobnym tematem. Akcja powieści toczy się swoim rytmem i przykuwa uwagę. Fabuła ciekawie poprowadzona, ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie, trudny, zawiły muzyczny świat i wątek hate-love. Autorka pisze lekko, przyjemnie, naturalnie, stopniowo dawkuje informacje. Bohaterowie zajmująco ukazani, to młodzi ludzie, do których miałam mieszane uczucia. Główna bohaterka Sana, jest taką szarą myszą, irytowało mnie jej zachowanie. Było pełne sprzeczności, tak jakby sama nie wiedziała, czego chce.  

   Ogromna szansa od losu, bo wyjazd z zespołem muzycznym w trasę koncertową i napisanie o nim artykułu właśnie czymś takim jest dla Sany. Dziewczyna jest pełna obaw, ale podejmuje wyzwanie. TBT to słynny zespół, sześciu młodych chłopaków, którzy sporo poświęcili dla sukcesu. Każdy koncert to ogromny wysiłek, ale i satysfakcja. Mają pieniądze, żyją w luksusie i pilnie strzegą swojej prywatności. Gdy zjawia się u nich Sana, nie darzą jej sympatią, doskonale zdają sobie sprawę, że ta będzie szukała każdego, nawet najmniejszego ich potknięcia. Nie ufają jej. Zajmująca przygoda, Autorka krok po kroku wprowadza nas w nieznane, zupełnie inna kultura, obyczaje, zależności, czy niuanse. Sana i Lee ich relacja nie jest łatwa, dzieli ich sporo, ona zwyczajna dziewczyna, on znany muzyk. Zaczyna łączyć ich coś więcej. Ciekawe spojrzenie na życie znanych osób od kulis, to z czym muszą się zmagać na co dzień. Rozpoznawalność, fani, ciężka praca, wyrzeczenia, radzenie sobie z presją. 

   Przyjemna, lekka, opowieść o przyjaźni, niespodziewanym uczuciu, spełnianiu marzeń, dobrych i złych stronach sławy. Za książkę dziękuję wydawnictwu Filia. Polecam. 

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response