Unikalny tekst

„Nie pozwól światłu zgasnąć”. Tom 2.

Autor: Ewa Pirce

Cykl: „Z muzyką do gwiazd” (tom 2)

Wydawnictwo WasPos

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 312

Data wydania: październik 2020 r.

Moje kolejne, bardzo udane spotkanie z niesamowitą Ewą Pirce. Emocje ogromne! Świat muzyki klasycznej i niespodziewana, trudna miłość. Druga część jest tak samo rewelacyjna jak pierwsza.

      „Dostajemy dokładnie tyle, ile z siebie dajemy.”

Wszystko wskazywało na to, że w końcu między Willow a Nevenem zacznie się dobrze układać. Znaleźli wspólny język, ich uczucie, wzajemne pożądanie wręcz kwitnie. Jednak niedane jest im rozkoszować się spokojem, spełnieniem i sobą nawzajem. Jego przeszłość nieustannie daje o sobie znać. Ma duże problemy z własnymi emocjami, nie potrafi prawidłowo odczytać je u innych. Między naszą parą coraz częściej dochodzi do spięć, nieporozumień, kłótni. Ich miłość zostanie poddana niejednej próbie. Czy znajdą siłę i odwagę, aby zawalczyć o siebie nawzajem? Czy będą potrafili przeciwstawić się złu, które chce ich rozdzielić? Koniecznie sprawdźcie, ogromne emocje gwarantowane.

Powieść przenosi nas do pięknego świata muzyki, wielkich namiętności i pasji. Akcja toczy się swoim rytmem, intryguje, przykuwa uwagę. Fabuła dopracowana w każdym szczególe, jest bardzo emocjonalna, wzrusza, niepokoi. Pani Ewa pisze bardzo lekko, płynnie, a przy tym szczerze i bardzo realnie. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy Willow i Nevena, dokładnie widzimy, co czują, myślą, dlaczego tak, a nie inaczej postępują. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, złożone, niejednoznaczne osobowości. Ludzie pełni pasji i wewnętrznego samozaparcia w dążeniu do celu. Willow i Neven, do obojga poczułam ogromną sympatię. Są jak ogień i wodą, dzieli ich bardzo dużo, a łączy ogromna miłość do muzyki. Willow to żywiołowa, szczera, do bólu otwarta i prostolinijna dziewczyna. Neven to całkowite jej przeciwieństwo, skryty, małomówny, trzymający ludzi na dystans, nie potrafi kochać. Każdy z nich dźwiga na swych barkach spory bagaż życiowych doświadczeń.

       „Wszystko, co tworzymy, z kim żyjemy i jaką radość otrzymamy od życia, jest wynikiem tego jak wiele jest w nas woli walki.”

Tych dwoje połączyła miłość do muzyki i siebie nawzajem. Jednak nie jest to łatwa miłość. Aby ruszyć do przodu, Neven musi pozamykać sprawy z przeszłości. Willow stara się mu pomóc, jednak jego trudny charakter, zawziętość, brak zaufania, coraz bardziej komplikuje i tak trudną sytuację. Koszmarne dzieciństwo, które odcisnęło trwałe piętno w psychice i w sercu. Pewnych rzeczy, zachowań, czy przeżyć nie da się zapomnieć, tkwią w nas niczym zadra, której w żaden sposób nie można się pozbyć. Poświęcenie, stawianie na szali swojej kariery dla dobra drugiej osoby. Zazdrość, przemoc fizyczna i psychiczna. Niepodważalna wartość prawdziwej, szczerej, oddanej przyjaźni. A obok piękno i ogromna miłość do muzyki.

Poruszająca, piękna, emocjonalna powieść obyczajowa i intrygująca historia miłosna. Trudno było się od niej, choć na chwilę oderwać. Ukazuje jak ważne jest zaufanie, potrzeba kochania i bycia kochanym. Ile jesteśmy wstanie zrobić dla ukochanej osoby… Za książkę dziękuję Wydawnictwu WasPos. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response