Unikalny tekst

„Nie ten dzień”

Autor: Agnieszka Kowalska-Bojar

Wydawnictwo motylewnosie.pl

Gatunek: literatura obyczajowa, romans, erotyk.

Liczba stron: 296

Data wydania: sierpień 2020 r.

Książkę znajdziecie TUTAJ 🙂

Rewelacyjna historia! Niesamowicie wciąga, przepadłam całkowicie i na dobre. Jest to jedna z lepszych mafijnych historii jakie miałam okazję przeczytać. Autorka niesamowicie lekko i jednocześnie przerażająco i  snuje swą opowieść. Szokuje i wzbudza ogromne emocje.

      „Cisza, spokój, idealna harmonia. Gniazdo przestępców… Pozory skrywające wyjątkową brzydotę”.

Dominika to ciepła, serdeczna z wewnętrznym zadziornym pazurem młoda kobieta. Niedawno została wdową. Przez zupełny przypadek zostaje uwikłana w niebezpieczną sytuację, z jej konsekwencjami będzie mierzyć się już zawsze. Zostaje schwytana, uwieziona i zmuszana do małżeństwa z niebezpiecznym, bezlitosnym i przerażającym mafiosem. Jej życie od teraz będzie zależało od jego kaprysu. Dla niego i jego podwładnych życie ludzkie nie ma najmniejszego znaczenia. Aleksandr to brutalny, pozbawiony strupów i ludzkich odruchów człowiek. Napawa się sprawianiem bólu i widokiem krwi. Jest w stanie zrobić wszystko, najbardziej odrażającą rzecz, aby tylko utrzymać się na szczycie w mafijnej hierarchii. Nie wie co to skrupuły, wartości moralne, uczucia. Nikomu nie ufa, w nic nie wierzy, kobiety traktuje bardzo przedmiotowo, służą mu do zaspokajania jego potrzeb. Dominika z jednej strony jest przerażona, a z drugiej zafascynowana nim. Jest pełna obaw i do końca nie rozumie swoich uczuć.

       „Tylko on to potrafił. Być jednocześnie tak pociągającym i  tak odrażającym. Fascynował swoim okrucieństwem, odpychał uczuciowym chłodem i przyciągał niczym magnez jednym spojrzeniem”.

Ich znajomość zaczyna się bardzo nieprzyjemnie. On chcąc na niej wymusić posłuszeństwo znęca się nad nią w bardzo wyrachowany i okrutny sposób. Ona robi wszystko aby się nie złamać, nie ulec mu, zachować resztki godność. Nie będzie to łatwe. W obojgu stopniowo zaczynają dokonywać się wewnętrzne zmiany. Zafascynowani sobą nawzajem, zaczynają odczuwać pożądanie i coś jeszcze. Do czego doprowadzi ich ta sytuacja? Akcja powieści toczy się dynamicznie, niepokoi, intryguje i wzbudza ogromne, skrajne emocje. Fabuła krąży wokół pokomplikowanych losów naszej pary i bardzo wyraźnie dotyka mafijnego świata. Jest dopracowana i przemyślana w każdym szczególe. Jestem zachwycona lekkością, płynnością, nieprzewidywalnością i ogromną energią stylu autorki. Tym jak bardzo autentycznie i poruszająco autorka potrafi oddać targające bohaterami uczucia. Jest bardzo szczere, realnie, mrocznie, brutalnie i pikantnie. Pani Agnieszka nie oszczędza nikogo i niczego. Niepodważalnym atutem powieści są lekkie z ciętymi, zawsze trafionymi w punk ripostami.  Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, prawdziwi ludzie z krwi i kości. Pokomplikowane, złożone osobowości, bardzo niejednoznaczni. Dominika od samego początku skradła moje serce, to niesamowita, inteligentna, wykształcona, poturbowana przez życie kobieta. Nie jest jej łatwo, to co ją spotkało jest przerażające. Aleksandr początkowo wzbudził we mnie tylko niechęć, wręcz odrazę. Jednak stopniowo zaczyna dokonywać się w nim wewnętrzna przemiana, dostrzega rzeczy na które wcześnie nie zwrócił by najmniejszej uwagi. Zyskuje na tym. Jego demony nieustannie dają o sobie znać. Trwa zapamiętale w swoim bestialskim i agresywnym zachowaniu, nie potrafi, czy nie chce tego przerwać. Narracja toczy się naprzemiennie z perspektywy Dominiki i Aleksandra. Doskonale widzimy co czują, myślą, dlaczego tak, a nie inaczej postępują. Idealnie w całość wplecione ostre, pikantne chwilami brutalne, opisy seksu, tworzą niesamowitą gorącą atmosferę. Tych scen jest całkiem sporo i robią mocne wrażenie.

     „Tutaj, wśród tych ludzi, wszystko stanęło na głowie. Nie było miłości. Lojalności, troski i czułości. Był seks. Wszechobecny seks i pieniądze, za które można było kupić tak wiele. Nikt nie miał żadnych hamulców moralnych. Nikt o nikogo się nie martwił, a przeciwnie, cieszył z każdego potknięcia rywala czy rywalki”.

Przewrotność losu i jego nieprzewidywalność dotyka każdego z nas. Dla Dominiki i Aleksadra wzajemne poznanie stało się przyczyną wielu zmian. Dominika przeszła przez piekło. Jednak obydwoje zyskali, on nauczył się pokory, ona podjęła trudną próbę wybaczenia. Czy im się uda? Koniecznie sprawdźcie, ta historia jest meeega dobra!

Powieść przepełniona mrokiem, brutalnością, żądzą i pożądaniem. Ogromnymi, skrajnymi emocjami. łzy leciały, serce dziwnie drgało, były momenty z uśmiechem, przerażeniem, niemocą, wręcz odrazą. Czyta się ją z zapartym tchem, a świat zewnętrzny przestaje istnieć. Zakończenie mocno porusza, niby przewidywalne, ale i tu autorka mnie zaskoczyła. Za książkę bardzo dziękuję autorce. Mam ogromną ochotę na kolejne jej książki. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów mafijnych klimatów! Bardzo polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response