Unikalny tekst

„Nie krzycz”

Autor: Marcel Moss

Cykl: „Trylogia Hejterska” (tom 3)

Wydawnictwo Filia

Gatunek: thriller, sensacja.

Liczba stron: 368

Data wydania: październik 2020 r.

Trzeci tom rewelacyjnej „Trylogii Hejterskiej” Marcela Mossa jest idealnym zamknięciem całości. Wszystko staje się jasne i przejrzyste, tajemnice ujrzą światło dzienne. Przejmująca, bolesna, niepokojąco prawdziwa.

       „W dzisiejszym świecie nie liczy się prawda. Liczy się to, kto głośniej krzyczy.”

W tej części na pierwsze miejsce wysuwa się Anita. Coraz mocniej zaczyna odczuwać brak pieniędzy, wszystko jej się sypie. Podniesiony znacznie czynsz, długi byłego męża, strata pracy. Pogrążona w długach dziewczyna, pilnie potrzebuje pracy. Dostaje ofertę pracy, zostaje płatną anonimową hejterką. Wypisuje obraźliwe, krzywdzące komentarze pod adresem sławnych osób. Ma całkiem sporo zleceń. Ostatnie dotyczy znanego polityka. Od tej chwili dziewczyna zaczyna odczuwać niepokój. Nieprzyjemne, pełne gróźb maile, jakie otrzymuje wywołują lawinę kłopotów. Zaczyna się robić bardzo nieprzyjemne, przeradza się to w koszmar, który nie wiadomo, kiedy się skończy. Kto jej grozi?

Agata i Michał to bardzo specyficzne małżeństwo. Zamiast być lepiej, jest coraz gorzej, Agata jest wredną, wręcz demoniczną żoną. Znęca się nad Michałem psychicznie i fizycznie. A ten ledwo daje radę, niespodziewanie otrzymuje pomoc, ma szansę na się odegrać. Na jaw wychodzą głęboko ukrywane, nieprzyjemne sekrety. Michał nie zdaje sobie sprawy, w co się wplątał.

       „Nienawiść jest wszędzie taka sama. I tak samo boli”.

Idealne zwieńczenie całości. Akcja toczy się dynamicznie, wzbudza ogromne, bardzo skrajne emocje. Wszystkie wątki zastają do końca wyjaśniane, tworząc sensowną, bardzo spójną całość. Autor ma niesamowicie lekki i płynny styl. Do tego jest realnie, szczerze, intrygująco, niepokojąco, chwilami szokująco. Czytanie od początku do końca było nerwową przyjemnością. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, ich osobowości, złożoność charakterów, to, kim rzeczywiście są, a co pokazują innym. Każdy z nich walczy ze swoimi demonami, a tych im nie brakuje. Narracja prowadzona jest z perspektywy czworga naszych bohaterów. Mamy doskonały wgląd w ich myśli, uczucia, widzimy, dlaczego tak, a nie inaczej postępują, czym się kierują. Ich losy są mocno są ze sobą powiązane. Najmocniej odczułam historię Agaty, czegoś takiego kompletnie się nie spodziewałam. Po tym, czego doświadczyła jej zachowanie przestaje dziwić.

Wszechobecny hejt, bezwzględność, brak tolerancji, obojętność na krzywdę innych i zadawanie jej z wyrachowaniem. Nienawiść, niczym nieuzasadnione ataki, wszechobecne zło i niechęć. Jad, którym plują wszyscy na około. Wyrachowanie, zaszczucie drugiego człowieka, manipulacja, przemoc. Gwałt, odważne sceny seksu. Autor porusza tematy tabu, ukazuje z jaskrawością, szczerze i dosadnie otaczającą nas rzeczywistość. Emocje, aż buzują, chwilami odczuwałam niedowierzanie, niesmak, szok…  

     „Większość ludzi, którzy hejtują w sieci, robi to by wyładować się na innych z powodu swoich niepowodzeń w prawdziwym życiu.”

Wyjątkowa, przejmująca, bardzo dojrzała opowieść. Z jednej strony szokuje, a z drugiej ukazuje prawdę dzisiejszego świata. Rewelacyjny thriller psychologiczny, który zaskakuje i głęboko porusza. Zakończenie nieprzewidywalne. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Filia. Bardzo polecam.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response