Unikalny tekst

„The Sweetest Oblivion”

Autor: Danielle Lori

Cykl: „Made” (tom 1)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 452

Data wydania: sierpień 2020 r.

Mafijny świat, niebezpieczni, bezwzględni mężczyźni, zakazany związek… Na okładce widnieje napis: „Romans mafijny, idealny dla fanów „Złączonych honorem” – i ja się z tym całkowicie zgadzam. To było meeega dobre!

      „Byłam tworem Cosa Nostry, jednak wcale nie pasowałam do tego świata”.

Elena Abelli jest córką wysoko postawionego bossa jednego z największych syndykatów przestępczych w Stanach Zjednoczonych. To bardzo skryta, spokojna, posłuszna i ciepła dziewczyna. Zwraca na siebie uwagę swoją urodą. Wychowana w mafijnym świecie, musi całkowicie poddać się panującym tam regułom. Nie ma wyboru. Jakiś czas temu popełniła duży błąd. Czując nieodpartą potrzebę wolności i wyrwania się z uwięzi, jaką stanowi mafia, uciekła. Została za to dotkliwie ukarana, naznaczona i jest „skażona”. Jej siostra niedługo ma poślubić niebezpiecznego, bezwzględnego, budzącego strach mafijnego bossa Nicolasa Russo. Między Eleną a Nico zaczynają krążyć niepokojące odczucia. Zamiast za siostrą, Nico nieustannie wodzi wzrokiem za Eleną. Coś ich do siebie nieuchronnie przyciąga, uczucie, która budzi się do życia nie ma racji bytu, jest zakazane. Czy będą mieli w sobie dość siły, aby przeciwstawić się temu, co nieuchronnie nadchodzi? A może sprawy nabiorą zupełnie innego obrotu i to, co niemożliwe, stanie się możliwe? Koniecznie sprawdźcie, emocje i zaskoczenie ogromne!

      „Byłam gotowa wyrwać się spod rządów ojca, jednak nie wiedziałam, czy trafienie pod władzę Nico nie okazałoby się gorsze”.

Zakazany owoc, któż nie chciałby go skosztować, zawsze kusi i przyciąga uwagę. Takim owocem dla Eleny jest Nico. Dziewczyna jest w pełni tego świadoma i broni się przed tym jak może, Nico to jej przeszły szwagier. Akcja powieści toczy się dynamicznie, zaskakuje rozwojem sytuacji i niesie ogromne emocje. Fabuła jest bardzo dobrze skonstruowana, intryguje, wzbudza delikatny dreszczyk nerwowego napięcia, który nieustannie wzrasta na sile. Autorka pisze bardzo lekko, płynnie z dużym realizmem i szczerością. Przenosi nas w pokomplikowany świat uczuć. Ukazuje je bardzo wyraźnie i empatycznie, czytając po prostu je czuć. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, przeciwieństwa, które przyciągają się z ogromną siłą. Ona uległa, spokojna, wyciszona, posłuszna, chociaż swojego pazura ma. On władczy, dominujący, pełen mroku, brutalny morderca. Narracja prowadzone jest naprzemiennie z perspektywy Eleny i Nico – chociaż jego jest znacznie mniej, trochę szkoda. Mamy idealny wgląd w ich umysły i dusze. Dokładnie widzimy, czym się w życiu kierują, ich wewnętrzne walki, myśli, odczucia. Polubiłam oboje, jednak to Nico skradł moje serce, pod płaszczykiem zimnego, oponowego i bezwzględnego faceta ukrywa się ciepło, zrozumienie i pragnienie miłości. Na uwagę zasługuje babcia Eleny – rewelacyjna, pełna życia starsza pani, która nie przebiera w słowach. Jej cięte ripost wywoływały uśmiech. Sceny seksu ukazane dosadnie, pikantnie, namiętnie.

        „Ukształtowali mnie ojciec i Cosa Nostra. Kombinacja równie zła jak beczka prochu oraz odrobina ognia.”

Rewelacyjna historia, przepełniona ogromnymi emocjami, napięcie, namiętność, wzajemna fascynacja, a obok niepewność, uległość, posłuszeństwo. Trudne, pokomplikowane relacje, brak wsparcia w najbliższych, najważniejsze jest dobro i „potrzeby” mafii. Okrutny, bezwzględny świat, tak niewiele potrzeba by stracić życie. Ta powieść wyróżnia się z pośród innych, podobnych. Autorka w niczym nie ustępuje rewelacyjnej Corze Reilly! W opowieści nie brakuje brutalnych, pełnych przemocy scen, ale dominuje zakazane uczucie. Od niechęci, wręcz nienawiści, przez wzajemną fascynacje, pożądanie, nieuchronnie zmierza do silniejszych uczuć. Między tą parą toczy swoista gra, pełna zaskakujących reguł, niedopowiedzeń, braku szczerości. Ona chce się rozliczyć z przeszłością, naprawić lekkomyślnie wyrządzone krzywdy. On wie, że ona przed nim coś ukrywa. Serce to nie sługa i wybierze, kogo chce. Aranżowane małżeństwa są czymś normalnym w mafijnym świecie.

Magnetyczna, klimatyczna, chwilami powodowała szybsze bicie serca. Nic na to nie poradzę, że książki mafijne kuszą mnie nieustannie. Przyciągają i wzywają 🙂 lubię je. Są dobrą chwilą rozrywki i oderwania od codzienności. Nie inaczej było teraz. Opowieść dała mi ogromne emocje, sporo niepewności, wzbudziła ciekawość, chwilami irytowała i jednakowo przyciągała. Jest to pierwszy tom, jestem bardzo ciekawa kontynuacji, czekam na nią z dużą niecierpliwością. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Bardzo polecam miłośnikom gatunku 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response