Unikalny tekst

„Znienawidzony rywal”

Autorka: T.L. Swan

Cykl: „Bracia Miles” (tom 2)

Tłumaczenie: Mateusz Grzywa

Wydawnictwo: NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 461

Data wydania: czerwiec 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Rewelacyjna kontynuacja, wciągający, wywołujący uśmiech romans. Czytanie od początku do końca było przyjemnością i dobrą zabawą. Drugi tom serii o braciach Miles.

    „Okazał się upajającym narkotykiem, nałogiem, którego zdecydowanie teraz nie potrzebuję.”

Claire Anderson po śmierci męża zajęła się wychowaniem synów i przejęła stery w firmie. Teraz zaczyna mieć poważne problemy finansowe, bardzo stara się, robi wszystko, aby większe przedsiębiorstwo nie przejęło jej firmy. Kiedy dzwoni do niej Tristan Miles z prośbą o spotkanie, Claire doskonale zdaje sobie sprawę czego może dotyczyć ich rozmowa. Pewna obaw i niechęci postanawia spotkać się z nim, postrzega go jako człowieka pozbawionego skrupułów, sępa żerującego na nieszczęściu innych. Cóż… ich pierwsze spotkanie nie należy do udanych. Ponownie spotykają się na konferencji, kobieta jawnie okazuje mu niechęć. Jednak rozum swoje, a serce swoje…

     „Świetnie się czuję, jakby figlarna część mojej osobowości wybudzała się z długiego snu. Z dawien dawna zapomniana część.”

Czy negatywne nastawienia może ulec zmianie przy bliższym poznaniu? Akcja powieści toczy się swoim rytmem, wciąga, intryguje i niesie sporą dawkę przeróżnych emocji. Fabuła ciekawie poprowadzona, dopracowana w każdym szczególe, ukazuje pokomplikowaną i trudną relację naszej pary. Styl Autorki jest rewelacyjny, niesamowite poczucie humoru, lekkość, płynność, powodują, że przez książkę się płynie. Niepodważalnym atutem są dialogi, przekomarzania, cięte riposty – często wywoływały mój uśmiech. Narracja toczy się naprzemiennie z perspektywy Claire i Tristana. Ciekawie, naturalnie ukazani bohaterowie, obydwoje skradli moje serce i oboje mocno potrafili zirytować swoim zachowaniem. Claire do kobieta z charakterem, wytrwała, uparta, kochająca matka. Tristan bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, początkowo byłam do niego sceptycznie nastawiona. Przy bliższym poznaniu bardzo zyskał w moich oczach. Coś ich do siebie niesamowicie przyciąga, są jak dwa nieujarzmione tornada.

Tutaj nie ma mowy o nudzie, cały czas się coś dzieje i zaskakuje. Relacja naszej pary nie jest łatwa. Ona samotnie wychowuje trzech synów, boryka się z problemami w firmie. Nie jest jej łatwo, nawiązanie nowej relacji z mężczyzną traktuje jako zdradę wobec nieżyjącego męża. Trudno jej ignorować emocje jakie wzbudza w niej Tristan. Czy uda jej się w końcu pogodzić ze śmiercią męża? Czy przyjmie jego pomoc, odważy się zaufać? On wykazuje duży upór i determinację, chce pomóc, a poznanie jej synów i dotarcie do nich jest dla niego dużym wyzwaniem. Jak by tego wszystkiego było mało jest od niej sporo młodszy. W całość idealnie wplecione, pełne ognia, ostre, namiętne sceny – zdecydowanie jest ich tu całkiem sporo.

Rewelacyjny, wciągający romans przepełniony namiętnością, zwykłym życiem, dramatami z przeszłości i dobrym humorem. Powieść bawi, niesie morze emocji i rozczula. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Powieść można spokojnie czytać bez znajomość pierwszego tomu. Ja polecam całą serię!

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response