Unikalny tekst

„Paleta namiętności”

Autor: Renata Czaban-Kryczka

Cykl: „Paleta uczuć” (tom-3)

Wydawnictwo Feniks

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 190

Data wydania: grudzień 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

„Paleta namiętności” to bardzo udany trzeci tom cyklu: „Paleta uczuć”. Autorka umiejętnie gra na emocjach czytelnika. W swej opowieści daje nam wszystko to, co powinna zawierać dobra powieść obyczajowa i intrygujący, wciągający romans.

    „Im dłużej brniesz w kłamstwo, ono staje się prawie prawdą.”

Łucja dochodzi do siebie po zerwaniu z Dominikiem, zdradzona i upokorzona w końcu zaczyna się cieszyć z narodzin dziecka. Nie ma zamiaru utrudniać mu kontaktów z dzieckiem, wie, że nie zdoła mu wybaczyć, proponuje mu przyjaźń. Jak on na to zareaguje, ale przecież ma żonę? Zainteresowany Łucją Bartek nie odpuszcza, dziewczyna staje się mu coraz bliższa, czy odwzajemni jego uczucia? Renata – matka Łucji odkrywa tajemnicę rodziną, która wstrząśnie wszystkimi. Paulina i Adrian już wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Czy wszystko pójdzie po ich myśli?

     „Chcę ciszy i spokoju, nie chcę mieć na sumieniu twojej żony i syna…”

Z przyjemnością ponownie wróciłam do bohaterów cyklu „Paleta uczuć” i dobrze mi tu było. Akcja powieści toczy się swoim rytmem i intryguje pokomplikowanym światem uczuć, wzajemnych zależności i trudnych relacji międzyludzkich. Fabuła krąży wokół naszych bohaterów, zahaczając o ich bliskich i przyjaciół. Styl autorki jest bardzo lekki, prosty, przyjemny. Czytanie od początku do końca było przyjemnością. Czuć szczerość i realizm opowiedzianej historii. Pani Renata z dużą swobodą, wnikliwie i przekonująco potrafi ubrać uczucia – jakie targają naszymi bohaterami – w piękne słowa. Ukazuje życie takim, jakie jest. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, ludzie pełni wad i zalet, każdy z nich ma jakąś przeszłość za sobą. Łatwo się z nimi identyfikować. Do większości z nich poczułam ogromną sympatię, chciałoby się mieć takich przyjaciół. Moje serce całkowicie skradła Marysia, cóż za rezolutna dziewczynka!

Trudny i niepokojący świat uczuć. Autorka z empatią i wrażliwością ukazuje ludzkie życiowe zawirowania, złożoną codzienność naszych bohaterów. To, co w życiu najważniejsze, bez czego nasze życie byłoby puste i pozbawione sensu – drugiej osoby, miłości, przyjaźni, zrozumienia, wsparcia. Codzienność zabarwiona serdecznością, niezachwiana pewność w szczerość i oddanie drugiego człowieka, na którego zawsze można liczyć. Silne więzy rodzinne, trwanie przy bliskich w zdrowiu i chorobie, w szczęściu i nieszczęściu. Choroba, nieuchronnie zbliżające się widmo śmierci. Radości i smutki, żal i rozgoryczenie, trudne decyzje i ich konsekwencje. Przez lata skrywane tajemnice, czy zawsze wszystko można wybaczyć? Rodzące się nieśmiało uczucie, pożądanie, namiętność. W całość subtelnie i z wyczuciem wplecione gorące, pikantne sceny.

Bardzo dobra powieść obyczajowa i emocjonujący romans. Prawdziwa mieszanka uczuciowo – wybuchowa. Wartościowa, wciągająca z nutką dobrego humoru, dająca do myślenia opowieść. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło, z niecierpliwością czekam na kontynuację. Za książkę i możliwość objęcia jej patronatem medialnym bardzo dziękuję Autorce. Koniecznie czytajcie w kolejności chronologicznej. Serdecznie polecam!

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

4 komentarze

Leave a Response